Új Széchenyi Terv

Nyertes pályázat könyvtárfejlesztésre

A TIOP-1.2.3-11/1-2012 jelű pályázat Könyvtári szolgáltatások összehangolt infrastruktúra-fejlesztése - "Tudásdepo Express" című pályázat az Új Széchenyi Terv keretében került kiírásra. Az elnyert támogatás összege 5.436.200,- Ft, felhasználható információs központ kialakítására és az online szolgáltatások fejlesztésére a kőszegi Jurisich Miklós Gimnázium és Középiskolai Kollégium könyvtárában a tudás és esélyegyenlőség biztosítása érdekében. A támogatás 100%-os, de utófinanszírozású; 25% előleg igényelhető, ezzel tudunk indulni.

A tervek szerint öt tanulói és egy könyvtárosi munkaállomás kiépítésére kerül sor.

Négy tanulói munkaállomás az olvasóterembe kerül (4 számítógép a hozzá tartozó szoftverekkel - ezek minimális követelményeit a pályázat tartalmazza; 1 számítógépnek tartalmaznia kell a MAGIC képernyőnagyító szoftvert, ami szintén kötelező eleme a pályázatnak). Az 5. tanulói munkaállomás a tanulást segítő eszközöket, szolgáltatásokat biztosítja majd. Ezen a gépen lesz a katalógus, innen lehet elérni más könyvtárak katalógusait és más online-szolgáltatásokat (távhasználat, könyvtárközi kölcsönzés, stb.), valamint multifunkcionális fénymásolóval kötjük össze.

A könyvtárosi munkaállomás részletei:

• 1 db számítógép nyomtatóval és scannerrel ellátva,
  • a SZIRÉN könyvtári program éves díját (75.000,- Ft) a pályázat állja,
  • vonalkódos rendszer kiépítéséhez vonalkód nyomtató és leolvasó,
  • laptop (tankönyvezés, évkönyv-szerkesztés),
  • projektor,
  • MANDA rendszerhez való csatlakozás.

Bízunk benne, hogy egy mindenki számára hasznos információs központot sikerül majd létrehoznunk!

konytar

Nyitva tartás