Sportsikerek

Az elmúlt időszakban iskolánk diákjai több sportágban is kiemelkedő eredményeket értek el. Sporthoz való hozzáállásuk igazán példaértékű!

Bende Bence

Bende Bence a maribori kadet Európa Bajnokságon csapatban bronzérmet szerzett.

Ezt követően az üzbegisztáni Taskentben megrendezett párbajtőr világbajnokságon kadet korcsoportban szintén bronzérmet szerzett.

Ezzel a bronzérmével Bence a Szombathelyi Vívóakadémia eddigi legnagyobb sikerét érte el, hiszen ez volt a klub első egyéni érme világversenyen. Edzője Patócs Zsolt.

Pillisz Réka

Pillisz Réka a Kőszegi Triatlonklub tagjaként számos országos-, illetve régiós versenyen szerepelt, ahol igazán szép eredményeket ért el.

2014. szeptemberében kategóriájában nagy fölénnyel nyerte meg a kőszegi História Futást, majd éveken keresztül több sportágban is sikeresen szerepelt az Országos Diákolimpiákon. Edzője Hóbor Péter.

Vörös Virág

Vörös Virág a vorarlbergi-liechtensteini Téli Ifjúsági Európai Olimpiai Fesztiválon (EYOF) a 22. helyen végzett.

Ezután következett a kazahsztáni junior világbajnokság, ahol a 34. hely elérésével Virág megszerezte a jogot a 2016-os lillehammeri Téli Ifjúsági Olimpiai Játékokon való indulásra.

Végül a svédországi Falunban rendezett Északi Sí Világbajnokságon is eredményesen képviselte Magyarországot. Utóbbi versenyen elért 34. helyével sporttörténelmet írt, ugyanis ő az 1. magyar síugrónő, aki felnőtt világbajnokságon szerepelt. Edzője Molnár László.

Pászner Benedek Pethő Márton Sárközi Dominik

Pászner Benedek, Pethő Márton és Sárközi Dominik atlétikában értek el kiemelkedő eredményeket.

Iskolánk 4x400 méteres váltójának tagjaiként bronzérmet szereztek az atlétikai diákolimpia 2018-as országos döntőjén. A 4x100 méteres váltóval ugyanitt 4. helyezést értek el.

Ezzel mindkét távon megdöntötték a gimnáziumi iskolacsúcsot.
Dominik a 400 méteres síkfutás egyéni iskolacsúcsát is megdöntötte - még 2017-ben.

Az atlétikai diákolimpia 2019-es országos döntőjén Pethő Márton 6,85 méteres utolsó ugrásával távolugrásban bronzérmet szerzett.

Edzőjük Lengyák György, testnevelő tanáraik Hani Tibor és Tóth Botond.

MOB

MDSZ